• চলচ্চিত্ৰ জগতৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰৰ অভিলাষী আঁচনি

    মনোৰঞ্জন

    গুৱাহাটীঃ অসমৰ চলচ্চিত্ৰ জগতৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰৰ আন এক অভিলাষী আঁচনি। অসমীয়া চলচ্চিত্ৰলৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৰাজসাহায্য আগবঢ়োৱাৰ আঁচনি আজি শুভাৰম্ভ কৰা হয়। ১ কোটি টকা ব্যয়েৰে ৰূপায়ণ হ’ব এই অভিলাষী আঁচনি। সামৰি লোৱা হ’ব ৰাজ্যৰ মুঠ ৫৫খন চুটি ছবি, তথ্যচিত্ৰ। অনুষ্ঠানত ডঃ সঞ্জীৱ নাৰায়ণৰ প্ৰযোজনা আৰু মঞ্জু বৰাৰ পৰিচালনাৰে নিৰ্মিত এনিমেচন ছবি ‘সৰ্ব গুণাকৰ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ’লৈ ৰাজ্যিক চলচ্চিত্ৰ বিত্ত আৰু উন্নয়ন নিগমৰ ‘জুৰিৰ বিশেষ বঁটা’ প্ৰদান কৰা হয়।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : যোৰহাট-নগাঁৱত দুটাকৈ বিধ্বংসী অগ্নিকাণ্ড !

    এই অনুষ্ঠানতে ‘সৰ্বগুণাকৰ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ’, ‘দূৰণিৰ নিৰলা পঁজা’, ‘gangs of North East’, ‘সীমা’,‘লীলাৰ পৰা লেইলালৈ’, ‘দ্বীপেন গান্ধী’ আদিৰ দৰে চলচ্চিত্ৰৰ প্ৰযোজক ‘প্ৰাগ নিউজ’ৰ মুখ্য পৰিচালন সঞ্চালক ডঃ সঞ্জীৱ নাৰায়ণলৈ ৰাজসাহায্যও আগবঢ়োৱা হয়।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : শিল্পী, কলা-কুশলীক ৫০ হাজাৰকৈ আৰ্থিক সাহায্য চৰকাৰৰ…

    অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল, সাংস্কৃতিক পৰিক্ৰমা দপ্তৰৰ মন্ত্ৰী নৱ কুমাৰ দলে, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ প্ৰেছ উপদেষ্টা হৃষিকেষ গোস্বামী আদি।

    Weather Forecast