• অসাধাৰণ ঘটনা : এখন বিমানে মাত্ৰ এজন যাত্ৰীলৈ উৰা মাৰে ৪,০০০ কিলোমিটাৰ

    আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয়

    ইজৰাইল : এখন বিমানে মাত্ৰ এজন যাত্ৰীৰ সৈতে ২,৫০০ মাইল (৪,০০০ কিলোমিটাৰতকৈ ওপৰ) উৰা মাৰিছিল। ইজৰাইলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় বিমান সংস্থা এল আলে তেল আভিভৰ পৰা কাছাব্লাংকালৈ এখন বোয়িং ৭৩৭ জেট উৰা মাৰিছিল, য'ত বিমানখনে চিকিৎসাৰ বাবে এজন যাত্ৰী কঢ়িয়াই আনিছিল। এটা বোয়িং ৭৩৭-এ দুটা শ্ৰেণীৰ ফৰ্মেটত প্ৰায় ১৬০ জন যাত্ৰী বহিব পাৰে৷ অৱশ্যে, এই বিমানখনে মাত্ৰ এজন যাত্ৰী কঢ়িয়াই নিছিল৷ তথ্য অনুসৰি, বিমান এলৱাই ৫০৫১-এ তেল আভিভ বেন গুৰিয়ন বিমানবন্দৰৰ পৰা ১৪:২০ বজাত ৰাওনা হৈছিল আৰু ১৭:২২ বজাত কাছাব্লাংকাত অৱতৰণ কৰিছিল ছয় ঘণ্টাতকৈয়ো বেছি সময় লৈ। জেটখন ১৯:১০ বজাত ৰাওনা হৈছিল আৰু পুৱা ৩ বজাৰ ঠিক আগতে তেল আভিভত অৱতৰণ কৰিছিল। উভতি অহা যাত্ৰাত পাঁচ ঘণ্টাৰ তলত সময় লাগিছিল।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব গুৱাহাটী প্ৰেছ ক্লাবৰ উদ্যোগত টিকাকৰণ শিবিৰ

    ব্লুমেণ্টেলে লিখিছিল, "এল আলে অতি সোনকালেই বেন গুৰিয়ন বিমানবন্দৰৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ মৰক্কোৰ কাছাব্লাংকা চহৰলৈ এম্বুলেন্স বিমান (এলৱাই5051) উৰা মাৰিব যাতে মৰক্কোত বাস কৰা এজন ইজৰাইলী ব্যৱসায়িক ইজৰাইলত চিকিৎসাৰ বাবে অনা হ'ব। বিমানখন নিশা ইজৰাইললৈ উভতি আহিব।"

    আৰু পঢ়িব পাৰিব মৰাণত দিন-দুপৰতে লোমহৰ্ষক হত্যাকাণ্ড!

    আন এটা টুইটত তেওঁ কয় যে, 'বিমানখন মাদাচিছ মেডিকেল ফ্লাইটছ নামৰ এটা কোম্পানীয়ে আয়োজন কৰিছিল, বিমানখনলৈ এক নিবিড় যত্ন দল আৰু উন্নত চিকিৎসা সঁজুলি আনিছিল, যাৰ তত্ত্বাৱধান ড০ অমি মায়ো, অচুটা ইনটেনচিভ কেয়াৰ মেনেজাৰ আৰু কোম্পানীৰ চিকিৎসা সঞ্চালকৰ দ্বাৰা কৰা হৈছিল।'

    Weather Forecast