• জাপানত জাৰ্ছী বিক্ৰীৰে ২৬ লাখ সংগ্ৰহ ‘ফ্ৰীডম ফাইটাৰ্ছ’ৰ

    আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয়

    জাপানঃ ফ্ৰীডম ফাইটাৰ্ছ ক্লাবৰ বাবে চলিত ছিজনত দল গঠন কৰাটো বৃহৎ প্ৰত্যাহ্বান হৈ দেখা দিছিল। তেনে সময়তে দলটোৰ অধিনায়ক য়ুচেকো কাটোই ক্লাবটোৰ ত্ৰাণকৰ্তা হিচাপে আগবাঢ়ি আহিছে। ক্লাবটোৰ দুৰ্দশাৰ বৰ্ণনা কৰি কাটোৱে ফেচবুকত ভিডিঅ’ বাৰ্তা পোষ্ট কৰাৰ পাছত সহায়ৰ বাবে একাংশ ব্যক্তি-অনু্ষ্ঠান আগবাঢ়ি আহিছে। জাপানৰ এটা বহুজাতিক কোম্পানীয়ে স্বাধীনতা সংগ্ৰামীজনক ১ কোটি টকা পৰিশোধ কৰিছিল। কাটোৱে ইয়াতে ক্ষান্ত নাথাকিল। কাটোৱে নিজৰ দেশত স্বাধীনতা সংগ্ৰামী ক্লাবৰ জাৰ্ছী বিক্ৰী কৰিছিল। আৰু তেওঁ সেই টকাৰে দলটোক ৰক্ষা কৰিছিল। জানিবলৈ পোৱা মতে, কাটোৱে জাপানত স্বাধীনতা সংগ্ৰামীৰ জাৰ্ছী বিক্ৰী কৰি লাভ কৰিছে ২৬ লাখ টকা।


    বুধবাৰে এক সংবাদমেলত কাটোৱে সদৰী কৰে যে, ‘আমাৰ আহ্বানৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাই বহুতে আগবাঢ়ি আহিছে। তেওঁলোকক ধন্যবাদ। কিন্তু মই ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ অধিক ধন বিচাৰিছিলো। গতিকে মই স্বাধীনতা সংগ্ৰামীৰ জাৰ্ছী মোৰ দেশলৈ লৈ গৈছিলো আৰু বিক্ৰী কৰিছিলো। জাপানত মোৰ ঘনিষ্ঠ তথা ওচৰ চুবুৰীয়া বহুতে স্বাধীনতা সংগ্ৰামীসকলৰ জাৰ্ছী সংগ্ৰহ কৰিছে। ইয়াৰ বিনিময়ত কোনোবাই ১০০ ডলাৰ, কোনোৱে প্ৰায় ৫০০ ডলাৰ পৰিশোধ কৰিছে।


    ভৱিষ্যতেও ক্লাবটোৰ বাবে এনেদৰে সহায় কৰি যাব বিচাৰে কাটোৱে। স্বাধীনতা সংগ্ৰামীগৰাকীৰ মেনেজাৰ গৰাকীয়ে কয়, ‘লীগ দীঘলীয়া হোৱাৰ বাবে স্বাধীনতা সংগ্ৰামীসকলৰ ব্যয় ৪০ লাখ টকালৈ বৃদ্ধি হৈছে। এই ধন খেলুৱৈসকলক দৰমহা দিয়াত সহায়ক হ’ব।

    Weather Forecast