• জ’ বাইডেনৰ বিজয়ত মাৰ্কিন কংগ্ৰেছৰ আনুষ্ঠানিক মোহৰ

    আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয়

    ৱাশ্বিংটন : আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনত বহাৰ দিশত আৰু এখোজ আগুৱালে ডেম’ক্ৰেট জ’ বাইডেনে। জ’ বাইডেনৰ বিজয়ক আনুষ্ঠানিকভাৱে স্বীকৃতি দিলে্ মাৰ্কিন কংগ্ৰেছে।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : ‘মোৰ বুকু ভাগি গৈছে, তাক একেবাৰে মাৰি পেলাওক…’ এগৰাকী মাতৃৰ বিননি

    প্ৰায় দুমাহজোৰা অনিশ্চয়তা তথা বাইডেনৰ জয়ক অস্বীকাৰ কৰিবলৈ পূৰ্বৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ড’নাল্ড ট্ৰাম্পৰ ভালেমান বৃথা চেষ্টাৰ পাছত মাৰ্কিন কংগ্ৰেছে বৃহস্পতিবাৰে বাইডেনৰ বিজয়ক আনুষ্ঠানিক স্বীকৃতি প্ৰদান কৰিলে। মাৰ্কিন সংসদত ট্ৰাম্পৰ সমৰ্থকসকলে হিংসাত্মক পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰাৰ মাজতে বাইডেনলৈ এই স্বীকৃতি আহিছে।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : আন এগৰাকী জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা, প্ৰাক্তন মন্ত্ৰীৰ মৃত্যু

    সংসদ আৰু ছিনেটৰ সদস্যসকলে বাইডেনৰ বিৰুদ্ধে থকা শেষ পৰ্যায়ৰ অভিযোগলানি নস্যাৎ কৰাৰ পাছত তেওঁৰ বিজয়ক আনুষ্ঠানিক স্বীকৃতি প্ৰদান কৰা হয়। উল্লেখ্য যে, ২০ জানুৱাৰীত ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনত বহিব ডেম’ক্ৰেট জ’ বাইডেনে। একেদৰে উপ ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ প্ৰাৰ্থী কমলা হেৰিছৰ বিজয়কো স্বীকৃতি প্ৰদান কৰা হৈছে।

    Weather Forecast