• সুস্বাস্থ্যৰ বাবে প্ৰতিদিনে সেৱন কৰক মৌ! গুণাগুণসমূহ এনেধৰণৰ

    জীৱন শৈলী

    গুৱাহাটী: স্বাস্থ্যই হৈছে মানুহৰ পৰম সম্পদ৷ নিৰোগী স্বাস্থ্যত বাস হয় সুস্থ মনৰ৷ যাৰ বাবে ব্যক্তি বিশেষে সুস্থ হৈ থাকিবলৈ যোগাকে ধৰি বিভিন্ন ধৰণৰ শৰীৰচৰ্চা কৰে৷ বৰ্তমান সময়ত সুস্বাস্থ্যৰ বাবে শৰীৰ চৰ্চাৰ ওপৰত আমি সকলোৱে একাগ্ৰ৷ সুস্বাস্থ্য অটুত ৰাখিবলৈ ভিন্নজনৰ সংজ্ঞা ভিন্ন৷ কিন্তু মৌৰসৰ গুণাগুণ ব্যতিক্ৰম৷ আমি মৌৰস খাই শৰীৰৰ পৰা মাৰাত্ম ৰোগসমূহ কিছু পৰিমাণে আঁতৰাব পাৰো৷

    মৌৰ ওপৰত বিশেষজ্ঞই ইয়াৰ অলৌকিক আৰোগ্যকাৰী গুণাগুণবোৰ দাঙি ধৰে৷ দাবী কৰে যে, ই কৰ্কট ৰোগ আৰু হৃদৰোগ প্ৰতিৰোধ কৰিব পাৰে, আলচাৰ হ্ৰাস কৰিব পাৰে, হজমৰ সমস্যা হ্ৰাস কৰিব পাৰে, ৰক্ত শৰ্কৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে, কাহ আৰু ডিঙিৰ বিষ প্ৰশমিত কৰিব পাৰে, আৰু এথলেটিক প্ৰদৰ্শন বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

    মৌ স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী এইবাবে, মৌত থকা এণ্টিঅক্সিডেণ্টবোৰ হৃদযন্ত্ৰৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত অন্যান্য উপকাৰী প্ৰভাৱৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। আকৌ, মৌ হৈছে ফেনল আৰু অন্যান্য এণ্টিঅক্সিডেণ্ট যৌগৰ এক সমৃদ্ধ উৎস। ইয়াৰে বহুতো হৃদৰোগৰ হ্ৰাস হোৱা বিপদাশংকাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত। এইবোৰে আপোনাৰ হৃদযন্ত্ৰৰ ধমনীবোৰ বিচ্ছিদায়ক হোৱাত সহায় কৰিব পাৰে, যাৰ ফলত আপোনাৰ হৃদযন্ত্ৰলৈ তেজৰ প্ৰবাহ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

    Weather Forecast