• জেইই মেইনৰ ফলাফল ঘোষণা, ৬জন পৰীক্ষাৰ্থীয়ে লাভ কৰিলে ১০০ নম্বৰ

    ৰাষ্ট্ৰীয়

    নতুন দিল্লী: সোমবাৰে জেইই মেইনৰ ফলাফল ঘোষিত হয়৷ এই ফলাফলত ৬ জন শিক্ষাৰ্থীয়ে নিখুঁত ১০০ নম্বৰ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ ৰাষ্ট্ৰীয় পৰীক্ষা সংস্থাৰ বিষয়াই এই কথা সদৰী কৰে৷ এইসকল হৈছে দিল্লীৰ প্ৰৱৰ কাটাৰিয়া আৰু ৰঞ্জিম প্ৰবাল দাস, চণ্ডীগড়ৰ গুৰামৃত সিং, ৰাজস্থানৰ সাকেত ঝা, মহাৰাষ্ট্ৰৰ সিদ্ধন্ত মুখাৰ্জী আৰু গুজৰাটৰ অনাথ কৃষ্ণ কিদাম্বি। ৰাষ্ট্ৰীয় পৰীক্ষণ সংস্থাই চমুকৈ এনটিএৰ মতে, এন টি এৰ সৰ্বমুঠ নম্বৰ শতাংশৰ দৰে একে নহয়, ইয়াত প্ৰাপ্ত নম্বৰবোৰ পৰীক্ষাৰ্থীৰ প্ৰতিটো শাখাৰ বাবে ১০০ৰ পৰা ০লৈকে স্কেললৈ ৰূপান্তৰিত কৰা হয়। '

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : ‘গৌৰৱ ল’ৰা ৰজা, দেৱব্ৰত নিমাতী কন্যা’ : দলত্যাগ কৰি নেতৃত্বৰ বিৰুদ্ধে বিস্ফোৰণ কল্যাণ গগৈৰ 

    ৰাষ্ট্ৰীয় পৰীক্ষণ সংস্থাই ২০২১ চনৰ ২৩ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা ২৬ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিছিল। পৰীক্ষাটো ৩৩১খন চহৰৰ ৮০০ৰো অধিক কেন্দ্ৰত অনুষ্ঠিত হৈছিল, যাৰ ভিতৰত আছে বিদেশৰ নটা কেন্দ্ৰ - কলম্বো, দোহা, ডুবাই, কাঠমাণ্ডু, মাস্কাট, ৰিয়াদ, শৰজাহ, ছিংগাপুৰ আৰু কুৱেত। এই বছৰ, প্ৰৱেশ পৰীক্ষাৰ বাবে মুঠ ৬.৫২ লাখ প্ৰাৰ্থীয়ে পঞ্জীয়ন কৰিছিল, যাৰ ৯৫ শতাংশ বি.ই/বি.টেক কাকতত উপস্থিত হৈছিল আৰু ৮১.২ শতাংশ বি.আৰ্ক/বি.পৰিকল্পনা পত্ৰৰ বাবে আৱেদন কৰিছিল।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : বৰপেটাত এছএছটিৰ অভিযানত ধনসহ আটক ৩ ধৃত

    এই পৰীক্ষাটো প্ৰথমবাৰৰ বাবে ১৩টা ভাষাত অনুষ্ঠিত হৈছিল - অসমীয়া, বাংলা, কন্নড়, মালায়ালম, মাৰাঠী, ওডিয়া, পাঞ্জাৱী, তামিল, তেলেগু, ঊৰ্দু, হিন্দী, ইংৰাজী আৰু গুজৰাটী। এই বছৰৰ আৰম্ভণি, শিক্ষাৰ্থীসকলক নমনীয়তা প্ৰদান কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ নম্বৰ উন্নত কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিবলৈ বছৰত চাৰিবাৰ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব। পৰৱৰ্তী পৰ্যায়বোৰ মাৰ্চ, এপ্ৰিল আৰু মে’ মাহত অনুষ্ঠিত হ'ব।

    Weather Forecast

    ASSAM WEATHER