• টিকাকৰণ : সামগ্ৰিক ব্যৱস্থাক লৈ সন্তুষ্ট হিতাধিকাৰী

    ৰাষ্ট্ৰীয়

    নতুন দিল্লী : কোভিড প্ৰতিষেধক গ্ৰহণ কৰা লোকসকলৰ মাজত চলোৱা সমীক্ষাই দিছে আশাৰ বতৰা। এই সমীক্ষাত অংশ লোৱা ৭.৭৫ লাখ লোকৰ ভিতৰত ৯৭শতাংশই টিকাকৰণক লৈ সন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে। মঙলবাৰে এই তথ্য সদৰী কৰে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ে।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : ১০০১ দিনৰ কাৰাৰুদ্ধ জীৱনৰ অন্তত স্বগৃহত এগৰাকী সংগ্ৰামী

    ১৭ জানুৱাৰীৰ পৰা ‘কো-উইন’ মোবাইল এপৰ জৰিয়তে কেন্দ্ৰই টিকা গ্ৰহণ কৰা লোকসকলৰ পৰা মতামত গ্ৰহণ কৰিছিল। এই প্ৰচেষ্টাত ৭.৭৫ লাখ লোকৰ সঁহাৰি লাভ কৰে। স্বাস্থ্য সচিব ৰাজেশ ভূষণে এখন সংবাদ মেলত এই কথা প্ৰকাশ কৰিছে। উল্লেখ্য যে, ১৬ জানুৱাৰীত দেশত টিকাকৰণ অভিযান আৰম্ভ হৈছিল আৰু প্ৰথম পৰ্যায়ত স্বাস্থ্যকৰ্মীসকলৰ টিকাকৰণৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছিল।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : অমানুষিক : গৌৰীপুৰত বিদ্যুতৰ খুটাত বান্ধি যুৱতীক নিৰ্যাতন

    ভূষণে প্ৰকাশ কৰে যে, মোবাইল এপৰ জৰিয়তে প্ৰতিষেধক গ্ৰহণ কৰা লোকসকলক চাৰিটা প্ৰশ্ন সোধা হৈছিল আৰু ব্যক্তি বিশেষে এই প্ৰশ্নলানি বেলেগ আছিল। স্বাস্থ্য বিভাগে লাভ কৰা সঁহাৰিসমূহৰ ভিতৰত ৯৭.৩৫শতাংশ লোকে সামগ্ৰিক প্ৰক্ৰিয়াটোক লৈ সন্তুষ্টি ব্যক্ত কৰিছিল। তদুপৰি ৯৭.৩১শতাংশ লোকে প্ৰকাশ কৰিছিল যে, টিকাকৰণ কৰা স্থানত উপযুক্ত সামাজিক দূৰত্বৰ নীতি মানি চলা হৈছিল।

    Weather Forecast