• প্ৰেমৰ বাবে কি যে কৰিব নোৱাৰে মানুহে! এই ঘটনা মহাৰাষ্ট্ৰৰ...

    ৰাষ্ট্ৰীয়
    প্ৰেমৰ বাবে কি যে কৰিব নোৱাৰে মানুহে! এই ঘটনা মহাৰাষ্ট্ৰৰ...

    মহাৰাষ্ট্ৰ : 'প্ৰেমত ফুলিছে শতদল, প্ৰেমত ঘূৰিছে ভূ-মণ্ডল৷’ নিজৰ প্ৰেমিকাক পৃথিৱীৰ শ্ৰেষ্ঠ উপহাৰ দিবলৈ গৈ বাতৰিৰ শিৰোনামা দখল কৰিলে এগৰাকী অচিনাক্ত প্ৰেমিকে৷ মহাৰাষ্ট্ৰৰ কোলাপুৰৰ এজন লোকে তেওঁৰ প্ৰেমিকাৰ প্ৰতি নিজৰ সৰগীয় অনুভূতি প্ৰকাশ কৰিবলৈ গৈ ব্যৱহাৰ কৰিলে এটি পথ! এখন চিনেমাৰ প্ৰেম কাহিনীসদৃশ ঘটনাৰ সাক্ষী হয় গাঁওখন।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : পুনৰ অসমত অমিত শ্বাহঃ ৬ জনগোষ্ঠীক জনজাতিকৰণ!

    কোলাপুৰৰ শিৰোল তহচিলৰ ধৰনগাটি গাঁৱৰ এজন অজ্ঞাত লোকে ৰঙেৰে গাঁওখনৰ মূল পথৰ ২.৫ কিলোমিটাৰ অংশত 'আই লাভ ইউ' আৰু 'আই মিছ ইউ' লিখিছিল। তেওঁ আনকি পথটোত ৰঙেৰে এইবুলিও লিখিছিল যে, 'আই মিছ ইউ, জিন্দেগীকে ছাথ ভী, জিন্দেগীৰ বাদ ভী৷'

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : অনুপ্ৰেৰণা ছাদ্দাম হুছেইন : দিল্লীৰ বাসিন্দাৰ ভয়ংকৰ কাণ্ড

    জানিব পৰা মতে, পথ লিখা এই প্ৰেমৰ বাৰ্তাটো অইল পেইণ্ট ব্যৱহাৰ কৰি লিখিছিল লোকজনে৷ এই বাৰ্তাবোৰ মঙলবাৰে গাঁৱৰ ৰাইজে দেখা পায়৷ ইয়াৰ আগেয়ে গাঁওবাসীয়ে কেতিয়াও আগতে এনেধৰণৰ বাৰ্তা পথত লিখা দেখা নাছিল৷ এই প্ৰেমিকজনক এতিয়াও চিনাক্ত কৰিব পৰা নাই গাঁওবাসীয়ে। স্থানীয় আৰক্ষীয়ে সন্দেহ কৰিছে যে গাঁওখনৰে একাংশ যুৱক এই দুষ্টামিৰ আঁৰত আছে।