• দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনলৈ সাজু কংগ্ৰেছ, প্ৰাৰ্থী তালিকা প্ৰকাশ

    ৰাজনৈতিক

    গুৱাহাটী : আনহাতে এইবাৰ টিকট লাভৰ পৰা বঞ্চিত হ’ল কেইবাজনো প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী আৰু বিধায়ক৷ কংগ্ৰেছৰ টিকটৰ পৰা বঞ্চিত মণিলাল গোৱালা, গিৰিন্দ্ৰ মল্লিক, খৰসিং ইংতি, দুৰ্লভ চমুৱা, অৰ্ধেন্দু দে৷নিৰ্মলা লাংথাছা, হাওৰাঘাটত সঞ্জীৱ টেৰণ, নলবাৰীত প্ৰদ্যুৎ কুমাৰ ভূঞাক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰে দলটোৱে৷

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে মনোনয়ন দিব কেইবাজনো গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰাৰ্থীয়ে !

    ইপিনে দলগাঁৱত ইলিয়াছ আলী, বৈঠালাংছ’ত আগষ্টিনা ইংঘি, কাটিগৰাত খলিলুদ্দিন মজুমদাৰ, উদাৰবন্দত অজিত সিং, লক্ষীপুৰত মুকেশ পাণ্ডে, শিলচৰত তমল কান্তি বনিক, দঃ কৰিমগঞ্জত ছিদ্দিক আহমেদ, ৰাতাবাৰীত শম্ভূ সিং মাল্লা, উঃ কৰিমগঞ্জত কমলাক্ষ দে’পুৰকায়স্থক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰে৷

    হোজাইত দেৱব্ৰত সাহা, ৰহাত শশীকান্ত দাস, নগাঁৱত শান্তনু শৰ্মা, বঢ়মপুৰত সুৰেশ বৰাক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰাৰ উপৰি লামডিঙত স্বপন কৰ, জাগীৰোডত স্বপন কুমাৰ মণ্ডল, ধলাইত কামাখ্যা প্ৰসাদ মাল্লা, বৰখলাত মিছবাহুল ইছলাম লস্কৰ, কাটলিচেৰাত সঞ্জীৱ ৰয়ক প্ৰাৰ্থিত্ব৷

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : অসম জাতীয় পৰিষদ পদূলি শুঙা দল : হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

    আনহাতে এইবাৰ টিকট লাভৰ পৰা বঞ্চিত হ’ল কেইবাজনো প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী আৰু বিধায়ক৷ কংগ্ৰেছৰ টিকটৰ পৰা বঞ্চিত মণিলাল গোৱালা, গিৰিন্দ্ৰ মল্লিক, খৰসিং ইংতি, দুৰ্লভ চমুৱা, অৰ্ধেন্দু দে৷

    Weather Forecast