• নিয়াৰ আদালত অখিলৰ চূড়ান্ত শুনানি! 'কাৰাগাৰত ৰখাৰ ষড়যন্ত্ৰ'ৰ বলি হ'ব নেকি!

    ৰাজনৈতিক

    গুৱাহাটী : আজি পুনৰ নিয়াৰ আদালতলৈ কাৰাৰূদ্ধ অখিল গগৈ৷ চানমাৰি থানাৰ গোচৰ সন্দৰ্ভত হ'ব এই শুনানি৷ চাৰ্জফ্ৰেম সন্দৰ্ভত আদালতত আজি চূড়ান্ত শুনানি৷ মানস সোণোৱাল, বিতু কোৱঁৰ, ধৈৰ্য্য কোৱঁৰ গোচৰ সন্দৰ্ভতো হ'ব এই শুনানি৷ ইতিমধ্যে চাবুৱা থানাৰ গোচৰত অভিযোগমুক্ত অখিল৷

    ৰাষ্ট্ৰীয় অনুসন্ধান সংস্থাই এক অমীমাংসিত ইউএপিএ আৰু শিৱসাগৰৰ বিধায়ক অখিল গগৈৰ বিৰুদ্ধে ৰাজদ্ৰোহৰ গোচৰত এক পৰিপূৰক অভিযোগপত্ৰৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল৷ আনহাতে কিছু দিন পুৰ্বে আন এটা গোচৰত নিৰ্দোষ সাব্যস্ত হৈছিল অখিল। শেহতীয়া ঘটনাৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি ২০১৯ চনৰ ডিচেম্বৰৰ পৰা কাৰাগাৰত থকা গগৈয়ে অভিযোগপত্ৰখনত কয় যে, 'তেওঁক কাৰাগাৰত ৰখাৰ ষড়যন্ত্ৰ।'

    "এনআইএয়ে যোৱা মঙলবাৰে ২০১৯ চনৰ ডিচেম্বৰত দাখিল কৰা বিদ্যমান অভিযোগপত্ৰৰ সৈতে এখন পৰিপূৰক অভিযোগপত্ৰ দাখিল কৰিছিল। নতুন অভিযোগপত্ৰখন এজন সাক্ষীৰ ওপৰত আধাৰিত। এই গোচৰটোত আন দুজন সাক্ষী আছিল,' অখিল গগৈৰ অধিবক্তা কৃষ্ণ া গগৈয়ে প্ৰকাশ কৰে।

    কাৰাগাৰৰ পৰা লিখা এখন পত্ৰত শিৱসাগৰৰ বিধায়কগৰাকীয়ে কয়, 'সাক্ষীজনে আদালতলৈ তেওঁৰ ৰেকৰ্ড কৰা বিবৃতিত কৈছে যে মই চুপাৰি চিণ্ডিকেট, গৰু চোৰাং চিণ্ডিকেট আৰু মৌ ফান্দত পৰা ব্যৱসায়ীসকলক ধন দাবী কৰাৰ বাবে জড়িত৷ আনহাতে প্ৰথমতে মোক সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যকলাপৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল। সেয়েহে, তেওঁলোকৰ ষড়যন্ত্ৰৰ অংশ হিচাপে, মই এতিয়া এজন সন্ত্ৰাসবাদীৰ পৰা মাফিয়া হৈ পৰিছো। এইবোৰ মোক কাৰাগাৰৰ ভিতৰত ৰখাৰ ষড়যন্ত্ৰৰ বাহিৰে আন একো নহয়।'

    Weather Forecast