• পঞ্চায়ত আৰু গ্ৰামোন্নয়ন বিভাগক সংস্কাৰমুখী কৰাৰ পণ অসম চৰকাৰৰ

    ৰাজনৈতিক

    গুৱাহাটীঃ পঞ্চায়ত আৰু গ্ৰামোন্নয়ন বিভাগক সংস্কাৰমুখী কৰাৰ পণ লৈছে ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ নেতৃত্বাধীন অসম চৰকাৰে। নতুনকৈ নিযুক্তি লাভ কৰা ৭০ গৰাকী এচিএছ আৰু এএলআৰএছ বিষয়াক বিশেষ প্ৰশিক্ষণ দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে। ইতিমধ্যে জ্যেষ্ঠ বিডিঅ' হিচাপে নিযুক্তি লাভ কৰাৰ পাছত আজিৰেপৰা তিনিদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে খানাপাৰা ষ্টাফ কলেজত আৰম্ভ হৈছে প্ৰশিক্ষণ।

    ২২ জুলাইৰপৰা ২৪ জুলাইলৈ নৱনিযুক্ত খণ্ড বিষয়াৰ প্ৰশিক্ষণ কাৰ্যসূচী অুনষ্ঠিত হৈছে। অসম অসামৰিক সেৱাৰ ৪০গৰাকী, ভূমি ৰাজহ সেৱাৰ ৩০গৰাকীক খণ্ড উন্নয়ন বিষয়া হিচাপে নিযুক্তি প্ৰদান কৰা হৈছিল। আজি অনুষ্ঠানটিৰ শুভাৰম্ভণি কৰে মন্ত্ৰী ৰঞ্জিত কুমাৰ দাসে, উপস্থিত থাকে আয়ুক্ত হেমেন দাস, সঞ্চালক মুনিন্দ্ৰ শৰ্মা, পঞ্চায়ত গ্ৰামোন্নয়ন বিভাগৰ সচিব জেবি এক্কা।

    প্ৰতিখন পঞ্চায়তৰ উন্নয়নৰ লক্ষ্য পঞ্চায়ত আৰু গ্ৰামোন্নয়ন বিভাগৰ। ৰাজ্যৰ ব্লক অফিচসমূহত সংঘটিত হোৱা বৃহৎ কেলেংকাৰী দূৰ কৰি বিভাগটোক নতুন উদ্যমেৰে সংস্কাৰমুখী কৰাৰ উদ্দেশ্যৰে অনুষ্ঠিত হয় প্ৰশিক্ষণ দিয়া হৈছে।

    Weather Forecast