• মুখ্য নিৰ্বাচনী বিষয়াৰ সংবাদমেল! মুকলি কৰা হ’ল নিৰ্বাচনী শীৰ্ষক গীত

    ৰাজনৈতিক

    গুৱাহাটীঃ আজি ‘জনতা ভৱনত’ত মুখ্য নিৰ্বাচনী বিষয়াই সংবাদমেল সম্বোধন কৰে। সংবাদমেলত মুকলি কৰা হয় ব’হাগ আৰু ব’হাগী নামৰ দুই শুভংকৰ। ভোটদানৰ হাৰ বৃদ্ধিৰ লক্ষ্যৰে শুভংকৰ দুটি মুকলি কৰিছে নিৰ্বাচন আয়োগে। লগতে মুকলি কৰা হৈছে নিৰ্বাচন শীৰ্ষক গীত।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : ফ্লাইং স্কোৱাডৰ অভিযানত জব্দ কেইবালাখ ধনসহ সুৰা

    ভোটানদানৰ হাৰ বৃদ্ধিৰ বাবে এই ব্যৱস্থা ৰাজ্যিক নিৰ্বাচন আয়োগৰ। ৰাজ্যিক নিৰ্বাচন আয়োগৰ মূল শ্ল’গান হ’ল- ‘আৱ কি বাৰ ৮৫ শতাংশ পাৰ’। সংবাদমেলত উপস্থিত থাকে ক্ৰিকেটাৰ ৰিয়ান পৰাগ, অভিনেতা কপিল বৰা, সংগীত শিল্পী অনিন্দিতা পল আৰু পেৰা চাইক্লিস্ট ৰাকেশ বণিক। এই চাৰিগৰাকীৰ সহায়ত নিৰ্বাচন আয়োগে চলাব সজাগতা অভিযান।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : পুনৰ চৰ্চাত সুশান্ত সিঙৰ আত্মহত্যাৰ ৰহস্য ! ১২হাজাৰ পৃষ্ঠাৰ চাৰ্জশ্বিট দাখিল…

    সজাগতাৰ বাবে গঠন কৰা হৈছে শ্বুইপ (SWEEP) চেল। ট্ৰ’ল ফ্ৰী নম্বৰ ১৯৫০ত ফোন কৰিব পাৰিব ভোটাৰসকলে। সমগ্র অসমতে বাটৰ নাট প্ৰদৰ্শনৰ ব্যৱস্থা কৰা হ'ব বুলিও সংবাদমেলত জানিবলৈ দিয়ে মুখ্য নিৰ্বাচনী বিষয়াগৰাকীয়ে।

    Weather Forecast