• অবিশ্বাস্য দামত বিক্ৰী মেছীয়ে ব্যৱহাৰ কৰা টিছ্যু !

    আঞ্চলিক

    পেৰিছঃ আৰ্জেণ্টিনাৰ তাৰকা ফুটবলাৰ লিঅ’নেল মেছীয়ে স্পেনিছ ক্লাৱ বাৰ্চিলোনা এৰি যোৱাৰ সময়ত হুক হুকাই কান্দিছিল। সেই সময়ত মেছীয়ে চকুপানী মচিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা টিছ্যু পেপাৰখন এতিয়া চৰ্চাৰ কেন্দ্ৰবিন্দু হৈ পৰিছে। অবিশ্বাস্য মূল্যত বিক্ৰী হৈছে মেছীয়ে ব্যৱহাৰ কৰা টিছ্যু পেপাৰখন। ৰাষ্ট্ৰীয় সংবাদ মাধ্যম গ’ল্ফ নিউজৰ এক প্ৰতিবেদনত শেহতীয়াকৈ এই তথ্য প্ৰকাশ পাইছে।

    মেছী পত্নী এণ্ট’নেলা ৰক্কুজ্জ’ৱে মেছীক টিছ্যু পেপাৰ যোগান ধৰিছিল। উল্লেখ্য যে, মেছীয়ে চকুপানী মচা টিছ্যু পেপাৰ এজন মানুহে সংগ্ৰহ কৰিছিল আৰু লগে লগে নিলামৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। আচৰ্যজনক যে, মেছীয়ে ব্যৱহাৰ কৰা টিছ্যু পেপাৰখন ১মিলিয়ন ডলাৰত বিক্ৰী কৰা হৈছে। ভাৰতীয় মূদ্ৰাত ইয়াৰ মূল্য প্ৰায় ৭৪নিযুত। টিছ্যু পেপাৰখন এটা স্পেনিছ মূল্যৰ দ্বাৰা নিলামত ক্ৰয় কৰা হৈছিল। টিছ্যু বিক্ৰেতাই দাবী কৰে যে, মেছীয়ে ব্যৱহাৰ কৰা টিছ্যুত আনুবংশিক উপাদান আছে। যিটোৱে পাছত ক্ল’ন কৰিব পাৰে আৰু তেওঁৰ দৰে বিখ্যাত ফুটবলাৰ পাব পাৰে!


    লিঅ’নেল মেছীয়ে ৮ আগষ্টত বাৰ্চিলোনা ত্যাগ কৰিছিল। বিদায়ী সভাত আৰ্জেণ্টিনাৰ ছুপাৰষ্টাৰজনে নিজৰ আৱেগ ধৰি ৰাখিব পৰা নাছিল। মেছীয়ে ২০০৪ চনৰ পৰা ২০২১ চনলৈ বাৰ্চিলোনাৰ হৈ ৭০৯ টা গ’ল স্ক’ৰ কৰিছিল। উল্লেখ্য যে, ক্লাবৰ ইতিহাসত মেছী সৰ্বাধিক গ’ল স্ক’ৰাৰ।

    Weather Forecast