• অশ্বাৰোহনত অৱনমিত ভাৰতৰ ফুৱাদ মিৰ্জাৰ স্থান

    আঞ্চলিক

    ট’কিঅ’: ভাৰতীয় অশ্বাৰোহী ফুৱাদ মিৰ্জাই দেওবাৰে ট’কিঅ’ অলিম্পিকত ১১.২০ পেনাল্টি পইণ্ট লাভ কৰি ক্ৰ’ছ-কাউণ্ট্ৰী ৰাউণ্ড সমাপ্তৰ পাছত ২২সংখ্যক স্থানলৈ পিছলি যায়। দৰ্শনীয় পোছাক পৰিধানৰ পাছত, তেওঁক শনিবাৰে নৱম স্থানত ৰখা হৈছিল। প্ৰতিযোগিতাখনত প্ৰত্যাহ্বানমূলক চি ফৰেষ্ট ক্ৰ’ছ-কাউণ্ট্ৰী ক’ৰ্ছত মিৰ্জাই ১১.২০ সময়ৰ পেনাল্টি লয়, যাৰ ফলত তেওঁৰ মুঠ পৰিমাণ ৩৯.২০ হয়। তেওঁ মাত্ৰ ৮ মিনিটতকৈ ওপৰৰ ক্ৰ’ছ-কাউণ্ট্ৰী ৰাইড সমাপ্ত কৰি এক সুন্দৰ বাৰ্তা কঢ়িয়াই আনিছিল। অশ্বাৰোহী ইভেণ্ট ক্ৰ’ছ-কাউণ্ট্ৰীত, অংশগ্ৰহণকাৰীয়ে সময়ৰ জৰিমনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ ৭:৪৫মিনিটৰ ভিতৰত পাঠ্যক্ৰমটো সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগে। পেনাল্টি পইণ্টৰ গণনা যিমানে কম হয়, অশ্বাৰোহীজনে টেবুলত সিমানে বেছি কৈ শেষ হয়।


    উল্লেখ্য যে, চলিত অলিম্পিকত মিৰ্জাৰ আৰু এটা ইভেণ্ট বাকী আছে। সেয়া হৈছে ‘শ্ব জাম্প’ । ইভেণ্টিং ইণ্টাৰভিজুৱেল জাম্পিং ফাইনেলৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰিবলৈ শীৰ্ষ ২৫ত থাকিব লাগিব। সোমবাৰে ব্যক্তিগত শ্ব’ জাম্পিং কোৱালিফায়াৰত এটা ভাল ৰাউণ্ডে নিশ্চিত কৰিব যে, বিগত দুটা দশকত অলিম্পিকত ভাৰতৰ একমাত্ৰ অশ্বাৰোহী মিৰ্জা আৰু তেওঁৰ ঘোঁৰা ছেইগনিউৰ মেডীকট শীৰ্ষ ২৫-ৰ স্থান দখল কৰিব পাৰিব নে নাই।

    Weather Forecast