• অসম আৰক্ষীক গুলীয়াই মৰাৰ ভাবুকি মিজোৰামৰ সাংসদৰ

    আঞ্চলিক

    গুৱাহাটী : মিজোৰামৰ সাংসদ ভানলালভেনাৰ বক্তব্যক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া৷ অসম আৰক্ষীয়ে আন্তঃৰাজ্যিক সীমান্ত বিবাদ সন্দৰ্ভত এক বিবৃতিৰ পিছত মিজোৰামৰ এজন সাংসদ ভানলালভেনাৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ প্ৰস্তুতি চলাই আছে। সাংসদজনে ৰাজহুৱাভাৱে অসম আৰক্ষীক মৃত্যুৰ ভাবুকি জাৰি কৰিছিল। অসম আৰক্ষীয়ে সাংসদজন জড়িত থকাৰ গুৰুত্বৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল। ৰাজ্যসভাৰ সাংসদক প্ৰশ্ন কৰিবলৈ অসম আৰক্ষীৰ এটা দল দিল্লীলৈ ৰাওনা হৈছে।

    অসম আৰক্ষীক গুলীয়াই মৰাৰ ভাবুকি দিয়াৰ পাছত ৰাজ্যত এতিয়া সৰ্বত্ৰে প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে৷ যাৰ বাবে তেওঁৰ বিৰুদ্ধে উচিত ব্যৱস্থা ল’‍বলৈ গুৱাহাটীৰ পৰা ৰাওনা চিআইডিৰ এটা দল৷ ৰাজ্যসভাৰ সাংসদজনৰ বিৰুদ্ধে আইনী ব্যৱস্থাৰ প্ৰস্তুতি৷ সংসদ ভৱনৰ সন্মুখতে এই বক্তব্য সাংসদজনৰ৷ কালিয়েই গুৱাহাটীৰ পৰা ৰাওনা অসম আৰক্ষীৰ দল৷

    সংসদ ভৱন সন্মুখত ভানলালভেনাই কৈছিল, '২০০ তকৈও অধিক আৰক্ষীয়ে অঞ্চলটোত প্ৰৱেশ কৰিছিল আৰু আমাৰ আৰক্ষীসকলক আমাৰ নিজৰ চৌকিৰ পৰা আঁতৰাই দিছিল আৰু আমাৰ পৰা গুলীচালনা কৰাৰ আগতে প্ৰথম গুলীচালনাৰ নিৰ্দেশ দিছিল। তেওঁলোক ভাগ্যৱান আছিল যে আমি তেওঁলোকক হত্যা কৰা নাছিলো। যদি এয়া পুনৰ হয়, আমি তেওঁলোকক হত্যা কৰিম।'

    Weather Forecast