• চৌদি আৰবৰ নতুন পাঠ্যক্ৰমত ৰামায়ণ, মহাভাৰত অন্তৰ্ভুক্ত

    আঞ্চলিক

    চৌদি আৰব: চৌদি আৰবত শিক্ষাখণ্ডৰ বাবে ৰাজকুমাৰ মহম্মদ বিন ছলমানৰ নতুন দৃষ্টিভংগী৷ ভিজন ২০৩০ৰ সম্পৰ্কে দেশখনৰ পাঠ্যক্ৰমত বিভিন্ন দেশৰ ইতিহাস আৰু সংস্কৃতি জড়িত এটা টুইট ভাইৰেল হৈ পৰিছে। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, চৌদি ৰাজকুমাৰৰ ভিজন ২০৩০ৰ অংশ হিচাপে ৰামায়ণ আৰু মহাভাৰতৰ উপৰি যোগ আৰু আয়ুৰ্বেদৰ দৰে ভাৰতীয় সংস্কৃতিৰ অন্যান্য গুৰুত্বপূৰ্ণ উপাদানসমূহো বিদ্যালয়ৰ পাঠ্যক্ৰমত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব: নুনমাটি হাইস্কুলৰ দুগৰাকীকৈ শিক্ষয়িত্ৰীৰ দেহত ক’ভিড-১৯

    নুফ আলমাৰৱাইৰ টুইটটোত হিন্দু ধৰ্ম, বৌদ্ধ ধৰ্ম আৰু হিন্দু মহাকাব্য ৰামায়ণ আৰু মহাভাৰতৰ বিষয়ে প্ৰশ্নৰ সৈতে পুত্ৰৰ সামাজিক অধ্যয়ন পৰীক্ষাৰ স্ক্ৰীনশ্বট অন্তৰ্ভুক্ত আছিল।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব: কৰ’নাৰ কালৰূপ : শুকুৰবাৰে নতুনকৈ ক’ভিডত আক্ৰান্ত ৩ লক্ষাধিক লোক

    'চৌদি আৰবৰ নতুন #vision2030 আৰু পাঠ্যক্ৰমে এক সহস্ৰাব্দ, মধ্যমীয়া আৰু সহনশীল প্ৰজন্ম সৃষ্টি কৰাত সহায় কৰিব। সামাজিক অধ্যয়নত আজি মোৰ পুত্ৰৰ বিদ্যালয় পৰীক্ষাৰ স্ক্ৰীনশ্বটত হিন্দু ধৰ্ম, বৌদ্ধ ধৰ্ম, ৰামায়ণ, কৰ্ম, মহাভাৰত ধৰ্মৰ ধাৰণা আৰু ইতিহাস অন্তৰ্ভুক্ত আছিল। মই তেওঁক অধ্যয়নত সহায় কৰি ভাল পাইছিলো৷'- এনেদৰে প্ৰশ্নকাকতৰ স্ক্ৰীনশ্বটৰ সৈতে টুইটযোগে এই কথা সদৰী কৰে ৰাজকুমাৰ মহম্মদ বিন ছলমানে৷

    Weather Forecast