• টকিঅ' অলিম্পিকঃ ছেমি ফাইনেলত প্ৰৱেশ অসম কন্যা লাভলীনাৰ

    আঞ্চলিক

    টকিঅ' : ছেমি ফাইনেলত প্ৰৱেশ অসম কন্যা লাভলীনাৰ৷ অলিম্পিকত পদক নিশ্চিত হ’ল লাভলীনাৰ৷ অলিম্পিকত পদকজয়ী প্ৰথম অসমীয়া লাভলীনা বৰগোহাঁই৷ টাইৱানৰ চিয়েন নিয়েন চেনৰ বিৰুদ্ধে লাভলীনাই প্ৰতিদ্বন্দ্বীতা কৰিছিল৷ চিয়েন চিনক হৰুৱাই ছেমি ফাইনেলত প্ৰবেশ লাভলীনাৰ৷ শক্তিশালী প্ৰতিদ্বন্দ্বীৰ বিৰুদ্ধে মৰণপণ যুঁজ তেওঁ৷ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত অনৱদ্য বিজয় অসম কন্যাৰ৷

    যুৱ ভাৰতীয় বক্সাৰ লাভলীনা বৰগোহাঁইয়ে শুকুৰবাৰে (৩০ জুলাই) মহিলাৰ ৱেলটাৰৱেট শাখাত (৬৪-৬৯ কিলোগ্ৰাম) চীনা প্ৰতিদ্বন্দ্বী চিয়েন নিয়েন চেনৰ বিৰুদ্ধে জয়লাভ কৰি টকিঅ' অলিম্পিকত ভাৰতৰ হৈ দ্বিতীয়টো পদক অৰ্জন কৰে। টকিঅ'ত অলিম্পিকত আত্মপ্ৰকাশ কৰা লাভলীনাই ছেমিফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰি ভাৰতক কমেও ব্ৰঞ্জৰ পদক ৰখাৰ আশ্বাস দিছে কিয়নো দুয়োজন চেমিফাইনেলিষ্টক পৰাজিত কৰি পদক নিশ্চিত কৰা হৈছে।

    অৱশ্যে, ভাৰত আৰু লাভলিনাই বক্সিং ছেমিফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰাৰ লগে লগে আৰু বহুত আশা কৰিব। মীৰাবাই চানুৰ ভাৰোত্তোলন ৰূপৰ পদকৰ পিছত এইটো টকিঅ' অলিম্পিকত ভাৰতৰ বাবে মাত্ৰ দ্বিতীয় পদক।

    Weather Forecast