• পুনৰ ভয়াৱহ সংকটৰ দিশে দেশ, দৈনিক লাখে লাখে আক্ৰান্ত কৰ’নাত

    ৰাষ্ট্ৰীয়
    পুনৰ ভয়াৱহ সংকটৰ দিশে দেশ, দৈনিক লাখে লাখে আক্ৰান্ত কৰ’নাত

    নতুন দিল্লী : আমেৰিকা, ব্ৰাজিলতকৈয়ো শোচনীয় হৈছে ভাৰতৰ কৰ’না পৰিস্থিতি৷ দেশত মঙলবাৰে চিনাক্ত হৈছে ১ লাখ ১৫ হাজাৰ কৰ’না আক্ৰান্ত। বিগত ২৪ ঘণ্টাত মৃত্যু হৈছে ৬৩০জনকৈ লোকৰ৷ ভাৰতৰ ক’ভিড পৰিস্থিতি লৈ উদ্বিগ্ন হৈ পৰিছে নিটি আয়োগ৷ পৰৱৰ্তী ৪সপ্তাহ দেশৰ বাবে জটিল সময় হোৱাপ আশংকা ব্যক্ত কৰা হৈছে৷ এই সংক্ৰমণ অব্যাহত থাকিলে দেশ ব্যাপকভাৱে ক্ষতিগ্ৰস্ত হ’ব বুলি সকীয়নি দিয়ে নিটি আয়োগৰ বিশেষজ্ঞই৷

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : একে নিশাই তিনিটা বিধ্বংসী অগ্নিকাণ্ড ! অগ্নিদগ্ধ ৭জন

    ইফালে, দেশৰ কৰ’না পৰিস্থিতিৰ ভয়াৱহতাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি মহাৰাষ্ট্রৰ পিছত দিল্লীতো মঙলবাৰৰ পৰা নৈশ সান্ধ্য আইন জাৰি কৰা হয়৷ মহাৰাষ্ট্রত মঙলবাৰে আক্ৰান্ত হয় ৫৫হাজাৰ লোক৷ মহাৰাষ্ট্রত ভয়াৱহ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হোৱা হেতুকে অক্সিজেন যোগান ধৰিবলৈ আন ৰাজ্যসমূহক আহ্বান জনায়৷

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : নৈত গা ধুবলৈ গৈ তিনি কিশোৰৰ সলিল সমাধি !

    ইফালে, মুম্বাইত কালিৰ দিনটোতে ১০ হাজাৰ লোক আক্ৰান্ত হোৱাৰ পাছৰে পৰা মুম্বাইৰ সমুদ্ৰ তীৰত জনসমাগম নিষিদ্ধ কৰে৷ যোৱা বছৰৰ ৫ নবেম্বৰৰ পাছত এদিনতে সৰ্বাধিক আক্ৰান্তৰ মৃত্যুৰ অভিলেখ সৃষ্টি হয় মঙলবাৰে৷ দেশত এতিয়া মুঠ আক্ৰান্তৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে ১ কোটি ২৮ লাখলৈ।

    Related News

    International

    Pakistan's finance minister said that Allah is responsible for the country's prosperity and development as it was created in the name of Islam...

    Spiritual

    Ratha Saptami: This day, Ratha Saptami or Magha Saptami, is also known as the birth anniversary of the Hindu deity Surya...

    Digital Desk:

    Instagram Feed

    Follow Us