• ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ মিগ-২১ বাইছন বিমান দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত: নিহত চালক

    ৰাষ্ট্ৰীয়

    নতুন দিল্লী: ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ (আইএএফ)ৰ এটা মিগ-২১ বাইছন বিমান বুধবাৰে পুৱা মধ্য ভাৰতৰ এটা এয়াৰবেচত যুঁজ প্ৰশিক্ষণ অভিযানৰ বাবে উৰা মৰাৰ সময়ত এক ভয়াৱহ দুৰ্ঘটনাত পতিত হয়। এই দুৰ্ঘটনাত বিমানখনৰ গ্ৰুপ কেপ্টেইন এ গুপ্তা থিতাতেই নিহত হয়। ভাৰতীয় বায়ু সেনাই এক বিবৃতিত কয়, দুৰ্ঘটনাটোৰ কাৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ এখন তদন্ত আদালতক নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে। আইএএফে বিষয়াৰ মৃত্যুত গভীৰ সমবেদনা প্ৰকাশ কৰে৷

    আৰু পঢ়িব পাৰিব :অসমৰ প্ৰভাৱশালী নেতাৰ মনোনয়ন দখিলৰ বাবে সালসলনি হ’ব মহানগৰীৰ পথ চলাচল

    ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ বিমান ইয়াৰ আগেও বহু দুৰ্ঘটনাৰ সন্মুখীন হয়৷ প্ৰতিৰক্ষা ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী শ্ৰীপদ নায়েকে ২০১৯ চনত সংসদত প্ৰদান কৰা তথ্য অনুসৰি, ভাৰতীয় বায়ু সেনাই ২০১৬ চনৰ পৰা দুৰ্ঘটনাত ১৫খন যুঁজাৰু বিমান আৰু হেলিকপ্টাৰসহ ২৭খন বিমান হেৰুৱাইছে। ২০১৬-১৭ বিত্তীয় বৰ্ষত ছয়খন আইএএফ যুঁজাৰু বিমান, দুখন হেলিকপ্টাৰ, এখন পৰিবহণ বিমান আৰু এজন প্ৰশিক্ষক দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হৈছিল।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব :মৰিগাঁৱত নিশা নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী ৰাতুল বৰাক মৃত্যুৰ ভাবুকি

    ২০১৭-১৮ চনত বিমান বাহিনীয়ে দুৰ্ঘটনাত দুটা যুঁজাৰু বিমান আৰু এটা প্ৰশিক্ষক বিমান হেৰুৱাইছিল। ২০১৮-১৯ চনত আইএএফে সাতটা যুঁজাৰু বিমান, দুটা হেলিকপ্টাৰ আৰু দুজন প্ৰশিক্ষকহে হেৰুৱাই এই সংখ্যা তীব্ৰভাৱে বৃদ্ধি পাইছিল।

    Weather Forecast