• লাথি চাৰ্জ, কন্দুৱা গেছেৰে ৰাজধানীমুখী কৃষক ৰেলী নিয়ন্ত্ৰণৰ চেষ্টা আৰক্ষীৰ

    ৰাষ্ট্ৰীয়
    লাথি চাৰ্জ, কন্দুৱা গেছেৰে ৰাজধানীমুখী কৃষক ৰেলী নিয়ন্ত্ৰণৰ চেষ্টা আৰক্ষীৰ

    নতুন দিল্লী: দিল্লীৰ সিংঘু আৰু টিকৰি সীমান্তত প্ৰতিবাদৰত কৃষকসকলৰ দলসমূহে আজি আৰক্ষীৰ বেৰিকেড ভাঙি বলপূৰ্বকভাৱে দিল্লীত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। বিষয়াসকলৰ মতে, ৰাজপথত গণৰাজ্য দিৱসৰ পেৰেড সমাপ্ত হোৱাৰ পাছত নিৰাপত্তা কৰ্মীসকলে কৃষকসকলক বুজাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল যে তেওঁলোকক দিল্লীত ট্ৰেক্টৰ পেৰেড কৰাৰ অনুমতি দিয়া হৈছে।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : খানাপাৰা খেলপথাৰৰ গণৰাজ্য দিৱসত ৰাজ্যপাল-মুখ্যমন্ত্ৰী

    কিন্তু কৃষকৰ কিছুমান গোট নমনীয় হোৱা নাছিল আৰু আৰক্ষীৰ বেৰিকেড ভাঙি বাহিৰৰ ৰিং ৰোডৰ ফালে যাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। অভূতপূৰ্ব দৃশ্যত, ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীৰ পশ্চিম অংশত দিল্লী আৰু হাৰিয়ানা আৰু টিকৰি সীমান্তক বিভক্ত কৰা সিংঘু সীমান্তত বিশৃংখলা দেখা যায়। হাজাৰ হাজাৰ লোকক পতাকাৰ সৈতে যাত্ৰা কৰা দেখা গৈছিল৷

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : গণৰাজ্য দিৱসৰ দিনাই গুৱাহাটীত ৪টা বাংলাদেশীক আটক…

    তেওঁলোকে বহুতো ট্ৰেক্টৰ লৈ গৈছিল। কৃষি আইনৰ বিৰুদ্ধে কৃষকৰ ট্ৰেক্টৰ ৰেলী 'কিষান পেৰেড' দুপৰীয়া ১২ বজাৰ পাছত অনুষ্ঠিত হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছিল যদিও পুৱা ৮ বজাতে সীমান্তত বিশাল জনসমাৱেশ পৰিলক্ষিত হয়৷