• কাৰাগাৰৰ পৰা অসমবাসীলৈ মুকলি চিঠি প্ৰেৰণ অখিলৰ...

    ৰাজনৈতিক

    গুৱাহাটী : নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে কাৰাগাৰ পৰা পুনৰ অসমবাসীলৈ ৰাইজৰ দলৰ সভাপতি অখিল গগৈয়ে মুকলি চিঠি প্ৰেৰণ কৰিছে। আজি সংবাদমেলৰ জৰিয়তে ৰাইজৰ দলে চিঠিখন ৰাজহুৱা কৰে।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : মহাৰাষ্ট্ৰৰ কেমিকেল ফেক্টৰীত বিস্ফোৰণ, নিহত চাৰিজন

    পত্ৰৰ জৰিয়তে বিজেপি বিৰোধী শক্তিশালী অথবা জয়লাভৰ সম্ভাৱনা থকা প্ৰাৰ্থীৰ সপক্ষে ভোট দিবলৈ আহ্বান অখিল গগৈৰ। হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মনোনয়ন পত্ৰ দাখিলৰ ৰেলীত যিখিনি মানুহ হৈছে, সেইখিনি মানুহে ভোট দি তেওঁক জিকাব নোৱাৰে বুলি পত্ৰখনত গগৈয়ে উল্লেখ কৰে।

    লোক নিৰ্মাণ, স্বাস্থ্য, বিত্ত, শিক্ষা এই চাৰিটা বিয়াগোম বিভাগৰ দায়িত্বত থকাৰ পাছতো হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মনোননয়ন পত্ৰ দাখিল কাৰ্যসূচীত মানুহ কম হৈছে বুলি তেওঁ কটাক্ষ কৰে।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : বিদেশীনীৰে বিয়া? চৰকাৰে নিৰ্ধাৰণ কৰিলে কঠোৰ নিয়ম

    তদুপৰি মটৰ চাইকেল লৈ ৰেলীত অংশগ্ৰহণ কৰা সকলক ৫০০টকা কৈ দিয়া বুলিও তেওঁ অভিযোগ কৰে। অৱশ্যে জন সমৰ্থন দেখুওৱা বেলেগ কথা আৰু ভোট দিয়াৰ মাজত পাৰ্থক্য আছে বুলিও উল্লেখ কৰে গগৈয়ে। তদুপৰি এইবাৰ ৰাইজে বিবেকেৰে ভোট দিব বুলি দাবী কৰে কাৰাৰুদ্ধ কৃষক নেতাজনে।

    Weather Forecast