• দুই সমষ্টিৰ পৰা প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব অখিল গগৈয়ে! ৰাইজৰ দলৰ প্ৰাৰ্থীৰ তালিকা ঘোষণা

    ৰাজনৈতিক

    গুৱাহাটী : বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ৰাইজৰ দলে প্ৰথম পৰ্যায়ৰ ১২টা সমষ্টিত, দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ ৬টা সমষ্টিত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা আগবঢ়াব। আজি ৰাইজৰ দলৰ প্ৰথম পৰ্যায়ৰ ১১ জনীয়া প্ৰাৰ্থীৰ তালিকা ঘোষণা কৰিছে৷ কাৰাৰুদ্ধ কৃষক নেতা অখিল গগৈয়ে দুটা সমষ্টিৰ পৰা খেলিব নিৰ্বাচন।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : দৰাৰ মুখ দেখি বিবাহৰ মণ্ডপৰ পৰা ওলাই গ’ল কইনা: অভিযোগ দৰা সলনি

    শিৱসাগৰৰ পৰা অখিল গগৈয়ে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা আগবঢ়াব নিৰ্বাচনত৷ ইয়াৰ উপৰি চাবুৱাত দ্বিবনজ্যোতি ফুকন, মৰাণত মোহিনী মোহন লিগিৰা, মাহমৰাত লোহিত গগৈ, টীয়কত কবীন্দ্ৰ চেতিয়া ফুকন, বোকাখাটত জীৱন বৰা, ৰূপহীহাটত নজৰুল ইছলাম, ধিঙত মেহবুব মোকটাব, তেজপুৰত অলক নাথ, বিহপুৰীয়াত অনুপ শইকীয়া, ৰঙাপাৰাত বিজয় তিৰ্কীয়ে প্ৰাৰ্থিত্ব লাভ কৰিছে ৰাইজৰ দলৰ পৰা৷

    আনহাতে, ৰাইজৰ দলৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ প্ৰাৰ্থী তালিকাও প্ৰস্তুত কৰিছে৷ ৰহাৰ পৰা ৰুবুল দাস, ৰঙিয়াৰ হৰেশ্বৰ বৰ্মন, কমলপুৰৰ জিতুল ডেকা, উত্তৰ কৰিমগঞ্জৰ চাহাদুল ইছলাম চৌধুৰী, দলগাঁৱত ওমৰ আলী, যমুনামুখত দিলোৱাৰা বেগম চৌধুৰীয়ে লাভ কৰিছে প্ৰাৰ্থিত্ব৷

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : কংগ্ৰেছ ত্যাগৰ দিশে জ্যেষ্ঠ নেতা শৰৎ বৰকটকী : প্ৰাৰ্থীৰ তালিকা ঘোষণাৰ সম্ভাৱনা

    আনহাতে, অসম জাতীয় পৰিষদৰ সৈতে কিছু মতবিৰোধৰ চৰ্চা চলি থকাৰ মাজতে তেঁওলোকে কয়, ‘যদিও একেলগে সংবাদমেল দিব নোৱাৰিলো, তথাপি আমি নিৰ্বাচনত একেলগ হৈ যুজঁ দিম। দুয়োটাই আমি মিত্ৰ দল। যিয়েই সমস্যা উদ্ভৱ নহওক, আমি দুয়োটা দলেই আলাপ-আলোচনাৰ মাজেৰেই সকলো সমাধান কৰিম।’ লগতে কমদিনৰ ভিতৰতেই এটা উমৈহতীয়া প্ৰতীক চিহ্ন ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে বুলিও জানিবলৈ দিয়ে৷

    ধিং, ৰঙাপাৰা আৰু বিহপুৰীয়াত AJP আৰু ৰাইজৰ দলৰ দুয়ো দলৰে প্ৰাৰ্থী আছে যদিও পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত আলোচনামৰ্মে সিদ্ধান্তত উপনীত হোৱাৰ ঘোষণা কৰিছে৷

    Weather Forecast