• প্ৰথমবাৰৰ বাবে তামিলনাডুৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ ডিএমকেৰ মুৰব্বী এম কে ষ্টেলিন

    ৰাজনৈতিক

    চেন্নাই : ডিএমকেৰ সভাপতি এম কে ষ্টেলিনে শুক্ৰবাৰে প্ৰথমবাৰৰ বাবে তামিলনাডুৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰে। ১০ বছৰৰ মূৰত তামিলনাডুত ডি এম কেৰ চৰকাৰ গঠন কৰে৷ লগতে শপত ল’লে ৩৪ জন কেবিনেট মন্ত্ৰীয়েও৷ তেওঁৰ শপত গ্ৰহণ অনুষ্ঠান চেন্নাইৰ ৰাজভৱনত অনুষ্ঠিত হয়। ৰাজ্যপাল বনৱাৰীলাল পুৰোহিতে তেওঁৰ কেবিনেট মন্ত্ৰীসকলৰ পদবী এতিয়াও ঘোষণা কৰা নাই।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : ক’ভিডৰ তৃতীয় ঢৌৰ বাবে দেশ সাজু থাকিব লাগিব: উচ্চতম ন্যায়ালয়

    এআইএডিএমকেৰ শীৰ্ষ নেতা অ' পন্নীৰচেলভম, কংগ্ৰেছৰ পি চিদাম্বৰম, এমডিএমকেৰ মুৰব্বী ভাইকো কে ধৰি মিত্ৰজোঁটৰ দলসমূহৰ নেতাসকলে অনুষ্ঠানটোত অংশগ্ৰহণ কৰে। ক'ভিড প্ৰট'ক'লৰ মাজেৰে শপত প্ৰহণ অনুষ্ঠান সম্পন্ন হয়৷

    ডিএমকেয়ে ৬ এপ্ৰিলৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত ১৩৩ খন আসন লাভ কৰিছিল আৰু কংগ্ৰেছকে ধৰি মিত্ৰশক্তিৰ সৈতে ২৩৪ জনীয়া বিধানসভাত মুঠ ১৫৯ টা সমষ্টি লাভ কৰিছিল। এআইএডিএমকেয়ে ক্ৰমান্বয়ে ৬৬ টা খণ্ড আৰু ইয়াৰ অংশীদাৰ বিজেপি আৰু পিএমকে, চাৰি আৰু পাঁচখন আসন লাভ কৰিছিল।

    আৰু পঢ়িব পাৰিব : ক’ভিড পৰিস্থিতিক লৈ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ নিৰ্দেশ !

    ৰাজ্যপালগৰাকীয়ে বুধবাৰে ৬৮ বছৰীয়া ষ্টেলিনক তামিলনাডুৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে নিযুক্তি দিয়ে আৰু তেওঁ দাবী উত্থাপন কৰাৰ পিছত চৰকাৰ গঠনৰ বাবে আমন্ত্ৰণ জনায় আৰু বিধায়িনী দলৰ নেতা হিচাপে তেওঁৰ নিৰ্বাচনসন্দৰ্ভত এখন পত্ৰ দাখিল কৰে।

    Weather Forecast