• পৰৱৰ্তী ২৫ বছৰলৈ দেশত শাসনৰ লক্ষ্য! জয়পুৰৰ কৰ্মীসভাত কি ক’লে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে?

    ৰাজনৈতিক
    ডিজিটেল ডেস্ক : যেন বৈঠকৰ উত্তৰ দিবলৈহে বৈঠক! ৰাজস্থানক কংগ্ৰেছে চিন্তন বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰাৰ পাছত এইবাৰ বিজেপিয়েও জয়পুৰত অনুষ্ঠিত কৰিছে কৰ্মীসকলৰ এখন বৈঠক। এই বৈঠকত স্বয়ং প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বিজেপি নেতা, কৰ্মীসকলক সম্বোধন কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে নিজেই এই তথ্য টুইট কৰিছিল, য'ত তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ নিশা ১০ বজাত কাৰ্য্যালয়ৰ এই বৈঠকত উপস্থিত থাকিব আৰু তেওঁৰ মতামত প্ৰকাশ কৰিব। বিজেপি কৰ্মীসকলক সম্বোধন কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয়, ‘আমি দেশৰ সন্মুখীন হোৱা প্ৰত্যাহ্বানৰ মোকাবিলা কৰিব লাগিব।’ 

    ভাৰ্চুৱেলী এই বৈঠকত অংশগ্ৰহণ কৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে। বিজেপিৰ কাৰ্যালয়ৰ বিষয়াসকলৰ বৈঠকত ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি জে পি নাড্ডাকে ধৰি বিজেপিৰ ভালেসংখ্যক শীৰ্ষ নেতাই অংশ গ্ৰহণ কৰে। এই বিশেষ বৈঠকতে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয়, ‘আমি দেখিছোঁ যে আজি কিছুমান দলে তেওঁলোকৰ পূৰ্ণ শক্তি প্ৰয়োগ কৰিছে দেশৰ মূল বিষয়সমূহক বিপথে পৰিচালিত কৰাৰ কামত। আমি কেতিয়াও এনে দলৰ ফান্দত পৰিব নালাগে। আমি কেতিয়াও কোনো শ্বৰ্ট কাট ল'ব নালাগে। আমি ৰাষ্ট্ৰীয় স্বাৰ্থৰ সৈতে সম্পৰ্কিত মৌলিক বিষয়বোৰক লৈ অগ্ৰসৰ হ’ব লাগিব, যিবোৰ হৈছে মূল বিষয়। 

    নিজৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে লগতে কয় যে যেতিয়া মই এই দলটোৰ ৰূপ আৰু স্বৰূপ  দেখা পাওঁ,  তেতিয়া মই গৌৰৱান্বিত হৈ উঠোঁ আৰু দলটোৰ প্ৰতিষ্ঠাপক সকলো লোকক প্ৰণাম জনাইছোঁ। তেওঁ লগতে কয় যে, একবিংশ শতিকা ভাৰতৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। বিশ্বই আজি ভাৰতৰ ফালে বহুত আশাৰে বাট চাই আছে। একেদৰে, ভাৰতত বিজেপিৰ প্ৰতি জনসাধাৰণৰ বিশেষ মৰম দেখা যায়। আমি দেশৰ জনসাধাৰণৰ আশা পূৰণ কৰিব লাগিব। দেশখনে সন্মুখীন হোৱা প্ৰত্যাহ্বানসমূহ, আমি দেশৰ জনসাধাৰণৰ সৈতে একেলগে প্ৰতিটো প্ৰত্যাহ্বান অতিক্ৰম কৰিব লাগিব। 


    আমাৰ দেশে এনেকুৱা এটা সময় পাৰ কৰিবলগীয়া হৈছিল যে, জনসাধাৰণে কোনোমতে সময়খিনি পাৰ কৰাৰ কথা ভাবিছিল।  তেওঁলোকে চৰকাৰ পৰা কোনো আশা কৰা নাছিল বা চৰকাৰেও তেওঁলোকৰ প্ৰতি কোনো দায়বদ্ধতা অনুভৱ কৰা নাছিল। ২০১৪ চনৰ পাছত, বিজেপিয়ে দেশখনক এই চিন্তাধাৰাৰ পৰা বাহিৰ লৈ আহিছে। মই দেশৰ উজ্জ্বল ভৱিষ্যতলৈ এতিয়া দৃষ্টি দি আছোঁ। যেতিয়া মই আত্মবিশ্বাসেৰে ভৰা এখন দেশৰ যুৱক-যুৱতীসকলক দেখা পাওঁ, যেতিয়া মই কিবা এটা কৰাৰ উৎসাহেৰে আগবাঢ়ি অহা ভগ্নী আৰু কন্যাসকললৈ চাওঁ, মোৰ আত্মবিশ্বাসো বহুগুণে বৃদ্ধি পায়। 


    প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে লগতে কয় যে দেশৰ জনসাধাৰণৰ এই আশা আৰু আকাংক্ষাই আমাৰ দায়িত্ব যথেষ্ট বৃদ্ধি কৰে। স্বাধীনতাৰ এই মহৎ কামত দেশখনে পৰৱৰ্তী ২৫ বছৰৰ বাবে নিজৰ বাবে লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰিছে। বিজেপিয়ে পৰৱৰ্তী ২৫ বছৰৰ বাবে লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ, তেওঁলোকৰ বাবে নিৰন্তৰভাৱে কাম কৰাৰ সময় আহি পৰিল। আমাৰ দৰ্শন হৈছে পণ্ডিত দীনদয়াল উপাধ্যায়ৰ একত্ৰিত মানৱতাবাদ আৰু অন্ত্যোদয়। আমাৰ চিন্তা হৈছে ড০ শ্যামা প্ৰসাদ মুখাৰ্জীৰ সাংস্কৃতিক ৰাষ্ট্ৰীয় নীতি। আমাৰ মন্ত্ৰ হৈছে 'সবকা সাথ, সবকা বিকাশ, সবকা বিশ্বাস আৰু সবকা প্ৰয়াস'।
     

    Weather Forecast