• নিৰ্বাচন পদূলিমুখত! তিনি সপ্তাহত তিনিবাৰ গুজৰাট ভ্ৰমণ কৰিব নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে

    ৰাজনৈতিক

    ডিজিটেল ডেস্কঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে চিকিৎসালয়কে ধৰি বিভিন্ন উন্নয়নমূলক প্ৰকল্প ৰাইজৰ বাবে উৎসৰ্গা কৰিবলৈ ২২ দিনৰ ভিতৰত কমেও তিনিবাৰ তেওঁৰ গৃহ ৰাজ্য গুজৰাট ভ্ৰমণ কৰিব বুলি জানিব পৰা গৈছে।

     

    ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ উচ্চ পদস্থ সূত্ৰই কৈছিল যে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ২৮ মে'ত ৰাজকোটৰ এখন গাঁৱত পেটেল সম্প্ৰদায়ৰ এখন সন্মিলনত ভাষণ দিয়াৰ সম্ভাৱনা আছে।

     

    বিজেপিয়ে এই সন্মিলনত প্ৰায় চাৰি লাখ লোকৰ সমাগম হোৱাৰ লক্ষ্য বান্ধি লৈছে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে এই সন্মিলনত গুজৰাটৰ বাবে এখন চিকিৎসালয়ও উৎসৰ্গা কৰিব।

    পাঁচ বছৰ পূৰ্বে বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে পাতিদাৰ (পেটেল) আন্দোলনৰ মুখ্য মুখ হাৰ্দিক পেটেলে তেওঁৰ লগতে তেওঁৰ সম্প্ৰদায়ৰ সদস্যসকলক অপমান আৰু অসন্মান কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি এই সপ্তাহত কংগ্ৰেছ ত্যাগ কৰাৰ ফলত বিজেপিৰ এই সন্মিলন গুৰুত্বপূৰ্ণ হিচাপে বিবেচিত হৈছে।

     

    সূত্ৰসমূহে কৈছিল যে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দ্বিতীয় গুজৰাট ভ্ৰমণ জুন মাহত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বিজেপিৰ এজন জ্যেষ্ঠ নেতাৰ মতে, অহা মাহত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে দুটাৰ পৰা তিনিটা প্ৰকল্প উদ্বোধন কৰিব।

     

    তদুপৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ১০ জুনত চুৰাট ভ্ৰমণ কৰি কেইবাটাও কাৰ্যসূচী উদ্বোধন কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ ফলত বিভিন্ন জাতি আৰু শ্ৰেণীৰ লোকৰ এক মিশ্ৰিত গোটৰ উপস্থিতি দেখা যাব," সূত্ৰটোৱে লগতে কয়।

     

    প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নিৰ্বাচনমুখী গুজৰাটলৈ তৃতীয় ভ্ৰমণ ভদোদৰাত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

     

    দলটোৱে 'পেজ সমিতিৰ সদস্য' (পান্না প্ৰমুখ)ৰ এটা ডাঙৰ সন্মিলনৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। সূত্ৰসমূহে কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ভ্ৰমণ ১৮ জুনত হ'ব বুলি সম্ভাৱনা আছে। পৃষ্ঠা সমিতিৰ এই সদস্যসকলে পূৰ্বৰ নিৰ্বাচনত আশ্চৰ্যকৰ কাম কৰিছিল।

     

     

    Weather Forecast