• ভাৰতীয় স্কীট শ্বুটাৰ অঙ্গদ বাজৱা-মাইৰাজ খান যোগ্যতা অৰ্জনত ব্যৰ্থ

    আঞ্চলিক

    ট’কিঅ’: পুৰুষৰ স্কীট ফাইনেলত কোনো ভাৰতীয় খেলুৱৈ নাথাকিব। সোমবাৰে অঙ্গদ বাজৱা আৰু মাইৰাজ খানে যোগ্যতা অৰ্জনৰ শীৰ্ষ ছয়ত স্থান লাভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হয়। বাজৱাই ১২০ পইণ্টত ১৮সংখ্যক স্থান আৰু মাইৰাজে ১১৭ পইণ্ট লাভেৰে ২৫সংখ্যক স্থানত আছে। ভাৰতীয় যুটিৰ ৰেংকিং এনেদৰে অৰ্হতাৰ প্ৰথম দিনৰ শেষত যি আছিল তাৰ সলনি হোৱা নাছিল। বাজৱাই দেওবাৰে ৭৩ পইণ্ট শ্বট কৰিছিল য'ত মাইৰাজৰ ৭১ পইণ্ট আছিল। ফাইনেলৰ বাবে কাট-অফ স্ক'ৰ ১২২ নিৰ্ধাৰিত হৈছিল। ফ্ৰান্সৰ এৰিক ডেলাউনাই ১২৪ পইন্টেৰে ৰাউণ্ডৰ শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে। এয়া অলিম্পিকৰ যোগ্যতা অৰ্জনৰ সৰ্ৱশ্ৰেষ্ঠ ৰেকৰ্ড। নিশাটোৰ ভিতৰতে স্ক’ৰবোৰ্ডত নেতৃত্ব দিয়া আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ভিনচেণ্ট হেনককে ১২২ পইন্ট সংগ্ৰহ কৰিছে।


    উল্লেখ্য যে, ভাৰতীয় শ্বুটাৰসকলে এতিয়ালৈকে ট’কিঅ’ অলিম্পিকত ৰিক্ত স্থান অংকন কৰিছে। ভাৰতৰ পিষ্টল আৰু ৰাইফল দল, যাক পদক জিকাৰ আটাইতকৈ শক্তিশালী প্ৰতিদ্বন্দ্বী হিচাপে বিবেচনা কৰা হৈছিল, খেলৰ প্ৰথম দুদিনত কিন্তু তেওঁলোকে পদক জিকিবলৈ ব্যৰ্থ হয়। পিষ্টল শ্বুটাৰ সৌৰভ চৌধুৰী এতিয়ালৈকে একমাত্ৰ ভাৰতীয় খেলুৱৈ যিয়ে ফাইনেলত উপনীত হ’বলৈ সক্ষম হৈছে, তেওঁ সপ্তম স্থান লাভ কৰিছে। আনহাতে, মনু ভাকাৰে পিষ্টলত কাৰিকৰী সমস্যাৰ দ্বাৰা পীড়িত হোৱা পৰিলক্ষিত হৈছিল, যিয়ে মনু ভাকাৰক যোগ্যতা অৰ্জনত কক্ষচ্যুত কৰিছিল।

    Weather Forecast